Як зшити сумку з джинсів

27.04.2020

Розумне споживання — це новий погляд на життя, який передбачає дбайливе ставлення до планети. Україна тільки на шляху до екологічного життя, але кожен з нас може вже задуматися над раціональним використанням матеріальних благ. Один з ключових моментів — це повторне використання куплених речей і матеріалів. Це стосується і нашого одягу. У кожному будинку можна знайти непотрібні джинси, які просто лежать в шафі без діла. Викидати на смітник свої речі — не найкращий спосіб позбутися від зайвого. А ось дати їм друге життя — зовсім інша справа. Наприклад, можна зшити сумку зі старих джинсів.

Не обов'язково ходити на майстер-класи крою та шиття або мати в будинку спеціальне обладнання. Досить включити свою фантазію й уявити модель сумки, продумати дрібні деталі та зробити все своїми руками. А як все виконати правильно допоможе наша стаття.

Які моделі сумок можна зшити з джинсів

Існує безліч варіантів, як переробити старі джинси та отримати новий аксесуар. Ми зробили підбірку з найпопулярніших моделей, різні за ступенем складності. Але для початку зазначимо, які додаткові матеріали та інструменти знадобляться.

Що потрібно для пошиття сумки з джинсів:

 1. Старі джинси, не має значення, чоловічі або жіночі. Але бажано, щоб колір був однорідним, а по периметру не було дірок і потертостей. Бажано, вибирати більш вільні моделі, щоб задати сумці потрібну форму, а не вузькі "скінні".
 2. Важливо! Джинси повинні бути з деніму, тобто, щільні, а не з трикотажу — інакше, сумка не триматиме форму.
 3. Блискавка на замку, ремінці або кнопки — для того, щоб сумка надійно закривалася.
 4. Швейні приналежності. Тут все залежить від складності обраної моделі. Може стати в пригоді й швейна машинка, а можна обійтися тільки голкою, ножицями й нитками.

Найпростіший спосіб — зшити сумку зі штанини джинсів.

Цю сумку вийде зробити навіть тим, хто не сильний в шитті. Все, що вам знадобиться це: штанина, ножиці, голка з ниткою і ремінець з пряжкою (його легко знайти в будь-якому магазині для рукоділля).

 1. Рівно відріжте частину штанини, яка буде по довжині дорівнювати розміру сумки з урахуванням верхньої частини, яка закриває вміст. Також залиште запасних 3-5 см на шов. Відрізати бажано там, де штани йдуть рівно, а не там, де починається їх звужена частина.

джинсы для изготовленя сумки

 1. Отриманий шматок тканини виверніть навиворіт і зшийте один з країв, який ви відрізали. Якщо все-таки є невелике звуження штанини, тоді зшийте ширшу частину, а вузьку залиште для кришки.
 2.  Тепер працюємо з верхньою частиною майбутньої сумки. Потрібно зробити надріз так, щоб кришку відокремити від основної частини. Але не проріжете задню частину. Після цього акуратно підверніть обрізане і підшийте.
 3. Тепер пришиваємо ремінець. Тут є можливість проявити свої дизайнерські здібності. Можна вибрати ремінець і пришити його по центру уздовж всієї сумки. А можна зробити коротенький, який тільки з'єднує край кришки з корпусом сумки.

инструкция кроя сумки из джинсов

 1. Моделюємо ручку. Її основою може послужити залишок джинсів чи спеціально куплений ремінець. Таку модель можна переробити під рюкзак, тільки необхідно зробити широкі лямки. Ну, або купити шнурки для затягування.

маленькая сумка из джинсов

Таку сумку може зробити навіть дитина, тому розгляньте це як варіант дозвілля для юної рукодільниці, а результати роботи можуть стати в пригоді в школі.

Плетена сумка з джинсів

Один з найоригінальніших способів створення аксесуара — це сплести його самостійно. Тим більше це досить просто і швидко зробити. Потрібно зробити розмітку на штани та розрізати їх на однакові довгі стрічки. Потім розкласти їх горизонтально на відстані, рівній ширині однієї стрічки. Потім починайте вплітати смуги вертикально, як би створюючи малюнок шахової дошки. Зафіксуйте цю всю конструкцію по краях. Потім потрібно прострочити кожну смугу, щоб щільно з'єднати всі стрічки між собою. Зробіть дві ідентичних частини та зшийте їх між собою.

Маленька сумка з джинсів

Зі старих джинсів легко зробити маленьку сумочку через плече. Вона виглядає стильно, стане в пригоді під час прогулянок, та ідеально підійде до будь-якого повсякденного одягу.

Спосіб № 1

Вирізати частину навколо задньої кишені з запасом 5 см. Для цього використовуйте викрійку потрібної форми. Потім зі штанини виріжте таку ж частину. Зшийте їх з виворітного боку. Як застібки можна використовувати блискавку. Прикріпіть довгий ремінець — і сумка готова!

Спосіб №2

Це більш складний варіант, але водночас оригінальний. Можна з джинсів зшити справжній клатч. Для цього потрібно зробити викрійки з щільного картону, а потім ретельно обшити їх джинсовою тканиною. Для виготовлення ручки придбайте ланцюжок. Це варіант для виходу у світ, коли багато речей брати з собою не доводиться.

сумка клатч из джинсов

Прямокутна сумка-шопер: просто і практично
 

Найчастіше старі джинси йдуть на створення сумки для закупів. Вона легка, зручна і містка. До того ж вона багаторазова (продовжуємо тему розумного споживання), а не поліетиленова, що рветься під вантажем вмісту. Принадність саморобної сумки полягає в тому, що можна створити ідеальну для себе форму, розраховуючи на свої потреби. Створюємо потрібний розмір і форму, доповнюємо будь-якими деталями. Можна вшити «потайну» кишеньку десь на дні чи збоку.

Шопер можна зшити за кілька годин, ось вам невеликий майстер-клас:

 1. спочатку робимо основу — прямокутник, який складається з двох симетричних частин;
 2. зшиваємо ці дві частини, з'єднавши їх лицьовою стороною;
 3. вивертаємо її й пришиваємо ручки.

Це три основні кроки, нижче приведена покрокова інструкція, як це все відтворити. 

Плюс — ви можете ще зробити підкладку, тоді сумка буде універсальним варіантом. Її можна брати на пляж, пікнік або просто піти в найближчий магазин за продуктами.

Інструкція (схеми, форма, покроково, докладний опис)

У попередньому варіанті ми працювали з простими формами. Але що якщо хочеться чогось більш оригінального? Тоді доведеться трохи ускладнити завдання і взаємодіяти з декількома частинами джинсів. Для цього знадобляться викрійки — це своєрідні ескізи, за якими обводять потрібну фігуру на тканини, щоб вирізати два симетричних шматків.

 1. Робимо викрійку. На листку паперу (а краще картону) ми зображуємо форму корпусу сумки. Для точності краще використовувати лінійку, а не малювати від руки. Ще один перевірений спосіб — це завантажити малюнок з Інтернету, роздрукувати й вирізати. Тоді можете не турбуватися, що лінії виявляться кривими.

Багато хто не знає яку фігуру використовувати. Але це не важливо, складно не буде. Тут ми відштовхуємося від власних уподобань: трапецієвидна, квадратна або прямокутна. Вирізали з паперу потрібну? Тоді йдемо далі.

выкройка сумка-шопер из джинсов

 1. Наносимо милом фігуру вже безпосередньо на джинсах. Але обрізати потрібно не по цій лінії. Потрібно додати по периметру ще додаткових два сантиметри. Це необхідно для швів, які будуть всередині.
 2. Вирізаємо згідно з викрійкою два шматки тканини. Складаємо їх зовнішньою стороною один до одного і зшиваємо зсередини, але тільки з боків! Нам потрібно ще дно.
 3. За аналогією з корпусом, вирізаємо дно сумки й вшиваємо його, загортаючи краї у внутрішню частину сумки. Не забувайте, що його розмір повинен відповідати габаритам бокових частин сумки.

Можна зашивати всі стики вручну, але якісніше вийде все-таки за допомогою швейної машинки.

З підкладкою сумка буде більш практичною, тому можна передбачити і її. Але тоді одними старими штаньми не обійдешся, знадобиться ще один додатковий шматок тканини. Вона виготовляється в аналогічний спосіб, що й основа, а потім пришивається з вивороту.

Зробити корпус сумки — це тільки половина справи. Дрібні деталі часом забирають набагато більше часу, ніж пошив основи. Це не тільки ручки, а й кишеньки, продумати як вона буде закриватися, чи потрібна вам підкладка чи можна обійтися без неї.

Що стосується розмірів стандартної сумки, то тут особливих правил немає, робіть, як вам зручно. Але, якщо це сумка для покупок, то можна позначити приблизні параметри: 40 см — висота, 30 см — довжина, а розмір ручки — приблизно 60 см. А невелику можна зробити приблизно по 20 см з кожного боку.

Як зробити ручки?

Для створення повноцінної сумки потрібно зробити лямки, це не так складно, як може здатися на перший погляд. Ось як це зробити:

 1. Перш за все, потрібно вирізати дві стрічки, які будуть на два сантиметри довші задуманого розміру лямки (з урахуванням того, що вона буде пришивати з двох сторін). Що стосується ширини, то вона повинна бути вдвічі більша, ніж майбутня лямка, і ще плюс два сантиметри, які підуть для прошиву.
 2. Кожну смужку потрібно скласти вдвічі, внутрішньою стороною назовні й прошити машинкою з одного боку звичайним поздовжнім швом, а з іншого — поперечним.
 3. Виверніть прошиті стрічки, допомагаючи собі при цьому спицею або простим олівцем.
 4. Край загорнути всередину і прострочити всю лямку по периметру. Це потрібно для того, щоб лямка зберігала форму.

Таку лямку можна вшити в корпус сумки, а можна пришити поверх зовнішньої частини. Як варіант для пляжної сумки, можна використовувати декоративний канат білого кольору. Це створить аксесуар в морській стилістиці. Його можна знайти в магазинах для хенд-мейд. Доповнити таку сумку можна значками або вишивкою у вигляді якорів, виглядатиме дуже атмосферно.

Ідеї ​​для декору сумки

 • Найбільш очевидний метод декорування — пришити кишені від джинсів на сумку. Виглядає це досить стильно.
 • Можна використовувати техніку клаптикового шиття (петчворк). Наприклад, на передню частину пришити кілька різних тканин, і можна використовувати не тільки джинси, а й інші старі речі.
 • У спеціалізованих магазинах можна знайти багато готових вишивок, які можна наклеїти на сумку. Там же можна і подивитися різні готові ручки для сумок. Наприклад, з екошкіри, яка відмінно поєднується з джинсовим матеріалом.
 • Є фарби для тканини та спеціальний контур, який можна сміливо використовувати для реалізації своїх творчих задумів. Знайти цікаві варіанти оздоблення можна також в художній лавці.
 • Заклепки та кнопки теж можна сміливо використовувати.
 • Непогано на хенд-мейд сумках виглядає бахрома, яка асоціюється зі стилем бохо.

Джинси — це універсальний матеріал, на якому будь-який декор буде виглядати доречно, навіть паєтки та бісер. Все залежить від ваших уподобань.

идеи джинсовых сумок

Джинсова сумка: з чим носити?

Зробити сумку ми вже розповіли як, але тепер розберімось, з чим же її краще комбінувати у своєму образі, щоб виглядати на всі 100%.

Що хочеться сказати в першу чергу, так це те, що джинсова сумка не призначена для вечірнього образу. Так, джинсові штани сміливо поєднують з класичними туфлями-човниками на каблуці та піджаками. Але це не стосується джинсової сумки. Вона грає роль аксесуара, але не бази. Тому її потрібно брати з собою під час повсякденних прогулянок, в магазин за покупками, для поїздки за місто. Це стовідсотковий атрибут стилю кежуал. Отже, що надіти під джинсову сумку:

 • кросівки — універсальний варіант, можна використовувати як для прогулянок, так і бігові;
 • сорочки й блузи вільного крою, а ось класичні офісні варіанти тут будуть недоречні;
 • пляжний одяг — ідеально поєднується з будь-якими тканинними сумками;
 • легкі плаття — тоді сумка додасть невимушеного настрою в образ, особливо, якщо в одязі є відсилання до стилю 70-х.

Сумка з джинсів (за винятком шоперів) - це все-таки більше літній варіант, тому що вона легка і яскрава. Для зимового гардеробу вона буде не зовсім доречна.

Як бачимо, джинсова сумка — це дуже зручна річ, яка має ряд переваг. Вона екологічна, може впоратися з роллю авоськи для походу в супермаркет — тоді пластикові пакети залишаться в минулому. Також, її легко зробити в домашніх умовах, використовуючи старі джинси. Ви створюєте щось унікальне, а це завжди виглядає оригінально, плюс — звільняєте свій творчий потенціал. Довговічність — це теж одна з рис такої сумки, адже вона не линяє і не втрачає свій привабливий вигляд. Її швидко і легко прати, вона не займає багато місця (можна просто скласти в шафу). Денім — досить міцний матеріал, який навіть у своїй потертості виглядає привабливо. І головне: джинсова тканина ніколи не вийде з моди. З року в рік джинсові речі тільки набирають популярності. Джинсове взуття, сорочки та головні убори — в джинсовому виконанні ці речі виглядають приголомшливо.

Тому не бійтеся експериментувати, творіть і будьте впевнені, що оригінальний стиль завжди буде більш цінним, ніж звичайний мас-маркет.

talk_with_us Зв'язатися
з нами
Чат з менеджером Передзвонити мені
Close