Як вшити блискавку в сумку

14.02.2020

Застібка блискавка так міцно увійшла в наше життя, а ось як її пришити своїми руками — це все ще загадка для більшості людей. Але коли ви вирішили зробити якусь річ своїми руками, то блискавка вам точно стане в пригоді, адже вона забезпечує універсальну систему зберігання речей в сумках. Хіба щось може замінити блискавку? Поки що людство не придумало більш ефективного способу.

Вшити в блискавку в сумку — це найвідповідальніший крок на шляху до створення аксесуара своїми руками. Але при правильній теоретичній підготовці, на практиці у вас все вийде без проблем! Отже, з чого почати? Існує кілька способів вмонтувати блискавку в аксесуар.

Спосіб №1: Вшити блискавку з обтачкою

сумки с молниями

 1. Для початку прикидаємо якого розміру потрібна блискавка, відрізаємо зайве (як це зробити правильно — читайте нижче), намічаємо на підкладці сумки, де буде розташовуватися застібка, щоб було легше орієнтуватися.

 2. Кріпимо блискавку за допомогою швейних голок, дивимося, щоб вона йшла рівно і прямо, без явних згинів і хвиль.

 3. Коли дійшли до кінця, то хвостик блискавки загинаємо вгору, щоб він як би виглядав із сумки.

 4. Робимо аналогічно і з другої сторони. Обидві половинки блискавки повинні бути на однаковій відстані від кута сумки, тобто, йти паралельно.

 5. Кінці блискавок перед вмонтуванням кладемо навхрест, щоб їх перетин розташувався прямо на кутовому шві сумки.

 6. Після ретельного огляду блискавки, можна починати вмонтування. Робиться це швейною машинкою одним безперервним стібком.

 7. Перевіряємо, щоб блискавка працювала і закривалася рівно.


  вшить молнию с обтачкой
 8. Після цього вирізаємо обтачку — стрічка тканини, яка кріпиться на підкладку, закриваючи та фіксуючи стібок блискавки.

 9. Кріпимо її по периметру стібка блискавки, щільно притискаючи до бічних швів сумки. Хвостики блискавки при цьому ми все ще тримаємо разом і опускаємо вниз під обтачку.

 10. Пришиваємо обтачку по колу за допомогою швейної машинки


  вшить молнию на швейной машине

 11. Потім опускаємо напуск із зовнішнього боку сумки на обтачку і фіксуємо його ще одним рівним круговим стібком.

 12. Хвостик блискавки у нас залишився стирчати, його ми з'єднуємо й обхоплюємо кінець тканиною.

Такий метод щільно фіксує блискавку і дає акуратний вигляд.

Також можна пришити обтачку просто до блискавки, а потім обтачку розмістити безпосередньо всередині сумки, тоді застібка сяде ще більш глибоко.

вшить молнию в косметичку фото

Спосіб №2: Вшити блискавку без обтачки

вшить молнию самостоятельно в косметичку фото

 1. Працюємо з виворітного боку. Приміряємо блискавку до підкладки, ставимо мітки, початку та кінця.

 2. приколюємо блискавку з двох сторін сумки так, щоб вона була як би вивернута зубчиками назовні. Кінець загинаємо так, щоб він дивився вгору.

 3. пришиваємо блискавку на швейній машинці. У нас виходить підкладка з пришитою блискавкою.

  молния в косметичке
 4. Після того, як блискавку зафіксували, ми вивертаємо сумку.

Такий вид вшитої блискавки зустрічається на косметичці і невеликих сумках, де не надто важливо «заховати блискавку». Але ще більш дієвий метод зробити застібку невидимою — це вшити її в шов або під напуск так, щоб строчка проходила з виворітного боку виробу. Але самостійно зробити це дуже складно. Тим більше, такий вид вшивання блискавки частіше використовується в одязі, щоб створити ефект суцільної тканини. Для сумок це не так важливо, до того ж відкривати її буде не так комфортно, як відкриту блискавку.

сумки на молнии фото

В підкладку таким же способом можна вшити потайну кишеньку, яка застібається на блискавку. Для початку можете потренуватися на ній, а потім вже переходити до більш складної задачі. Він зайвим точно не буде. Особливо, якщо це сумка для пляжу або для покупок — тоді можна буде туди покласти цінні речі й не переживати, що вони загубляться. Для потайної кишеньки краще вибирати пластикову спіральну або потаємну блискавку. Детальніше про їх різновиди читайте нижче.

В середньому, робота з блискавкою займає близько години, але з цим краще не поспішати, особливо, якщо у вас немає досвіду. Але з ретельної інструкцією, впевнені, у вас все вийде!

Блискавка не підходить за розміром — що робити?

Блискавку можна купити в будь-якому магазині зі швейними приладдям або там, де продаються речі для рукоділля. Буває так, що блискавка виявилася трохи довшою, ніж потрібно, тоді її потрібно вкоротити. Багатьох лякає цей факт, але насправді — це простіше простого. Обрізати блискавку можна або з того боку, де собачка, або з кінця. Це залежить від типу блискавки. Наприклад, нероз'ємні блискавки можна вкоротити тільки знизу, а всі інші — з будь-якого боку. Тому розповідаємо, як це зробити з кінця блискавки:

 1. застібаємо блискавку і зшиваємо зубчики ниткою (краще робити це ниткою, яка підходить за кольором до блискавки), пари стібків буде досить;
 2. на відстані 1-2 см від нашої «точки зашивання» обрізаємо ножицями зайву частину блискавки;укоротить молнию
 3. Таким чином, нитка послужить обмежувачем, а додаткові сантиметри знадобляться, коли будемо вшивати блискавку.

Як бачимо, нічого складного.

А ось продовжити блискавку не вийде, тому краще завжди беріть з запасом.

Блискавка — це надійний спосіб зберігання речей в сумці. Щільна лінія не дає висипатися дрібним деталям, таким як ключі або косметика, тому для будь-якої сумки застібка на блискавці — це найнадійніший варіант з усіх можливих. Чи то пляжна сумка, чи невеликий клатч.

Як вибрати якісну блискавку?

Часто блискавка виконує не просто функцію зберігання, але і служить декором для багатьох речей. Звідси випливає різноманітність форм і матеріалів. Бувають пластикові та металеві застібки. І ті, й інші однаково надійні, але візуально сприймаються по-різному.

декор ползунка молниифото

Багатьом подобається процес замикання саме пластикових зубців — вони входять більш плавно і гнучко. Але це вже деталі. В першу чергу, потрібно подумати який матеріал і колір візуально будуть пасувати до вашої сумки. Для масивних сумок більше підійде декор з металу, а для маленьких сумочок іноді незамінні бувають напівпрозорі блискавки із пластику. Одні привертають до себе увагу, а інші залишаються невидимками й грають другорядну роль. Варто робити ставку не тільки на зовнішній вигляд, але і на якість. Яка вона, якісна блискавка?

Ми склали невеликий список критеріїв:

 1. бігунок легко їздить по всій довжині блискавки, на його шляху немає ніяких перешкод, а в застебнутому стані смужка являє собою ідеально зіставлені між собою зубці;

 2. тасьма з щільної, однорідної тканини, якісно пофарбованої, без пошарпаних ділянок по периметру;

 3. зубці або спіраль однакові на кожній ділянці.

заменить бегунок молнии фото

Перевірити це легко, просто добре придивившись до блискавки, спеціальних перевірок не потрібно.

За типом блискавки діляться на: кручені (спіральні), блискавки-трактори та потаємні блискавки.

типы молний фото

Блискавки-трактори підійдуть для шкіряних аксесуарів, масивних сумок, рюкзаків і щільних тканин. Для сумок такий тип вибирають досить рідко, це частіше використовується як декор для верхнього одягу або виробів з товстих матеріалів.

А кручені й потаємні більш еластичні й прекрасно доповнять мініатюрні клатчі, тканинні сумки з легких матеріалів, косметичок та гаманців.

Іноді хочеться вибрати якийсь красивий бігунок, щоб красиво задекорувати сумку. Але вручну замінити його досить складно, для цього краще звернутися в ательє, де вам допоможуть фахівці. Вручну це зробити можна, якщо зняти обмежувачі з блискавки, а потім потрібно акуратно зафіксувати новий бігунок.

меняем бегунок молнии фото

Історична довідка

Складно повірити, але історія винаходу блискавки не нараховує і ста років. Своє поширення ця система отримала тільки після 1923 року, коли в США це було поставлено на серійне виробництво. Ідея з'явилася набагато раніше, в 1893 році. Американець Уитком Джадсон запропонував перший прототип застібки-блискавки, але вона була незручною у використанні. І тільки через роки, після її удосконалення інженером Гідеон Сундбек, блискавку почали активно використовувати.

talk_with_us Зв'язатися
з нами
Чат з менеджером Передзвонити мені
Close